Şirketler Yarışıyor Bowling Ligi Kurallar

 

BOWLİNG LİGİ GENEL İŞLEYİŞ

a. Organizasyona yalnızca şirket takımları katılım gösterebilirler.

b. Bir takım 5 oyuncudan oluşur.

c. Kadrodaki oyuncuların tamamı o firmanın en az 2 aylık sigortalı çalışanı olması gerekmektedir.

d. Her takım kadrosunda yalnızca 1 adet çalışan lisanslı bowling oyuncusu bulundurabilir.

e. Takım, tek kulvarda, birlikte yarışır. Her oyuncu 10 frame atış yapar. Sonuçta, bir takımın puanı, o takımdaki 5 oyuncunun 10 framedeki toplam sayısıyla belirlenir.

f. İlk gün yapılan elemelerde kendi ili içerisindeki puan sıralamasında en iyi 3'te 1'lik dilime girmeyi başaran takımlar, elemeleri geçerek finallerde yarışmaya hak kazanırlar. Örneğin, 30 takımlık bir katılımda 10 takım, 45 takımlık katılımda 15 takım finalleri kalır. Finallerde ise en çok sayıyı yapan takım il şampiyonu olur.

g. Takımlar kadrolarında bayan veya erkek oyuncu bulundurabilirler. Kadrolarında bayan oyuncu bulunduran takımlar, kadrolarındaki bayan başına 20 bonus puanı alırlar.

h. Takım oyuncuları, organizasyona, bir örnek t-shirt veya formayla katılmalıdırlarBowling ayakkabısı olmayan oyunculara ayakkabıları salonda temin edilecektir.

i. Bir oyuncunun oyuna devam edememesi / sakatlanması durumunda saha koordinatörü, geri kalan 4 oyuncu arasında kura çekilişi yapar. Kurada çıkan oyuncu, devam edemeyecek oyuncunun yerine de atış yapar.

j. Bayan oyunu herhangi bir nedenle tamamlayamazsa, takım, o oyuncudan elde ettiği 20 bonus puanını kaybeder.

k. Bir takım, herhangi bir nedenle 4 kişinin altına düşerse ligden diskalifiye olur.

 

Sonuçlar

1.Tur

FİNAL